ÖVRIGT / Speglar / Spegel 7685519
*
nr 768 5519
Spegel
nutida, höjd: 91
Utrop:
800 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 30 juli 2012
kl 17:36:16
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
29/7 11:00:59
1
150 kr
29/7 21:46:33
2
150 kr
29/7 21:46:47
2
200 kr
30/7 09:39:57
3
Vinnande bud
30/7 14:17:55
4
300 kr
30/7 16:03:58
3
justering av budtak
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nutida spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 20:24
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 20:33
-
7074 Spegel
Gustaviansk stil. Bronserad. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 20:02
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 18:30
-
6668 Spegel
Rokokostil, bronsead, ca 96x55 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 19:54
*
Spegel
nr 768 5519
Spegel
nutida, höjd: 91
| Utrop: | 800 kr |
|---|---|
| Såld: | 350 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 30 juli 2012 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 29/7 11:00:59 | 1 | 150 kr |
| 29/7 21:46:33 | 2 | 150 kr |
| 29/7 21:46:47 | 2 | 200 kr |
| 30/7 09:39:57 | 3 | Vinnande bud |
| 30/7 14:17:55 | 4 | 300 kr |
| 30/7 16:03:58 | 3 | justering av budtak |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nutida spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 20:24 -
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 20:33 -
7074 Spegel
Gustaviansk stil. Bronserad. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 20:02 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 18:30 -
6668 Spegel
Rokokostil, bronsead, ca 96x55 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 19:54



